Ağva Temmuz Motel

Ağva’da Göksu Nehri kıyısında kurulmuş olan Temmuz Motel, adını Sümer bereket tanrısından almıştır. Sümerlerde bitkilerin ve doğanın tanrısı olan Temmuz, tıpkı doğa gibi sonbaharda ölüp; ilkbaharda yeniden dirilirdi. Ülkesine aşk ve bereket getiren bereket tanrısı Temmuz, aşk tanrıçası İnanna’ya aşık olmuş ve onunla evlenmişti. Her yıl nisan ayında, Temmuz’u simgeleyen Sümer kralı, aşk tarıçası İnanna’yı simgeleyen bir rahibeyle evlenirdi. Kral, tanrıyla özdeşleştirilir; evlenerek o yıl için doğayı döller ve bereketli kılardı. Düğün; “Temmuz Ayinleri”adı verilen bir törenle kutlanırdı. Temmuz törenlerinin bugünkü adı Nevruz törenleridir. Gözlerinizi kapatın ve iki derenin arasında kurulu olan bir kasaba düşünün. Bu kasabanın bir tarafı mavi denize, diğer tarafı yemyeşil bir ormana dayansın. Zaman tünelinde yolculuğa çıkıp İstanbul’dan 97 dakika uzaklıktaki Ağva’ya gelip doğanın büyüsüne kendinizi bırakın.

Odalar

Odalarımız dere manzaralı, balkonlu, çift kişiliktir.Odaya evcil hayvan misafir olarak kabul edilmektedir ancak çevreye rahatsızlık vermemek ve yatak üstüne çıkarılmamak şartıyla. Ayrıca getirilen hayvanın aşı belgesinin de getirilmesi gerekmektedir.

Odalara kahvaltı servisi yapılabilir.

• Otelimizde 0-6 yaş grubu çocuk ücretsiz olarak konaklamaktadır. Ancak çocuk için ayrı bir yatak 30TL’lik bir ücrete tabidir.
• Otel odalarımızda kablosuz internet bağlantısı vardır.
• 24 saat sıcak suyu akmaktadır.

 

• Odalarımız banyo ve tuvaletli olup, uydu bağlantılı televizyon, saç kurutma makinesi, merkezi sistem kalorifer sistemi ve klima bulunmaktadır.

İletişim: Adres: Yakuplu Cad. No.232 Ağva

Tel : 90 0216 721 78 00
Gsm : 90  0551 221 49 09

0 Yorum
YORUM YAP
Avşa Adası
Avşa Adası

Avşa adasına gelenlere öneriler

Ağva Otelleri

Avşa adasına gelenlere öneriler

Ağva

DMCA.com Protection Status