Ağva Aktiviteler

Bisiklet

Ağva’da bisiklet oldukça popülerdir. Doğa güzellikleriyle iç içe seyahat etmek için bisiklet veya motorsiklet tercih edilebilir. Ağvaya gelirken imkanınız var ise yanınıza bisikletlerinizi almayı unutmayın. Eğer alamıyorsanız otellerin sunduğu bisiklet hizmetinde faydalanabilirsiniz.

Öncesinde Otelinizden bilgi almayı unutmayın.

Avcılık:Ağva kara ve deniz balıkçılığından hoşlananlar için zengin bir yer.Eğer ilginç ve heyecan verici bir av istiyorsanız ;yaban domuzu,ceylan,çakal ve bir çok kuş türünü avlayabileceğiniz gibi sakin bir av ve dinlenmek istiyorsanız olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Plaj Voleybolu: Son yıllarda Türkiye’de sahil kasabalarında daha çok rağbet gören plaj voleybolu Ağva Belediyesinin ev sahipliğinde üniversiteler arası plaj voleybolu yarışması halkın büyük ilgisini çekti.Türkiye’de plaj voleybolu için en uygun mekana sahip olan Ağva uzun sahil şeridi ile yürüyüş yapmak için de uygun.

 

AĞVA GEZİLECEK YERLERİ..

Ağva dört bir yanı çeşitli güzelliklerle çevrili, doğanın henüz bozulmamış nadir güzellikte bölgelerimizden biridir.
Etrafı ormanlar ile çevrili ağvanın 2 yanında yeşilçay ve göksu dereleri akmakta, bir sahil bölgesi ve çok güzel kumsallara sahip ağva, istanbulda bir eşi daha bulunmayan güzellikte bir tatil bölgesidir.
Ağva da gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelenler şunlardır,
– Kilimli koyu
– Kadırga koyu
– Göksu deresi
– Yeşilçay deresi
– Fener ve sahil bölgesi
– Ormanlık alanlar

ATV Safari

ATV ile safari heyecanıda sizi doğayla içiçe olma şansını sunmaktadır. Farklı zemin koşullarında düz yol, toprak veya kum farklı hava şartlarında güneşli veya yağmurlu bu zevki yaşamanızı tavsiye ediyoruz. Ağva’da oldukça çeşitli Atv safari seçenekleri sizi bekliyor.

Paintball

Son zamanların yükselen aktivitelerinden biri Paintball  Ağva’da yapabileceğiniz aktiviteler arasındadır.

Avcılık ve balıkçılık

Ağva balıkçılık açısından şanslı bir bölgededir. 2 nehir arasında olması nedeniyle hem tatlısu hemde deniz balığı tutulabilmektedir. Ağva civarındaki koylarda balık tutma keyfini yaşayabilirsiniz.

Mevsimine göre ördek, çulluk, bıldırcın, tavşan , ceylan ve  yaban domuzu avı yapabilir.

Doğa Yürüyüşü (Trekking)

Tatil, sağlık ve güzellik için bulunmaz bir fırsattır.İyi değerlendirirseniz size altın tonlarında bir bronzluk,ipek gibi yumuşak ve pırıltılı bir ten ,formda bir fizik ve enerjik bir vücut olarak geri dönecektir..Ağva;etrafında yer alan bakir koylar,adacıklar ve ormanlarla doğallığın içerisinde oksijen oranının çok yüksek olduğu bir bölge.Ağva’da bisiklete binmek ayrı bir zevk,özellikle tatil günlerinde bir çok kişi bisikletine atlayıp soluğu sahil yolunda alıyor.Ağva kent dışına çıkmak isteyenlere yemyeşil parkurlarda pedala basma keyfini yaşatıyor. Ağva’ya gelirken mutlaka fotoğraf makineniz yanınızda bulunsun.Objektifinize yansıyacak eşsiz güzellikler sizi büyüleyecek.Ağva iklimi ve coğrafi konumu nedeniyle doğa yürüyüşü turizmi için çok sayıda parkura sahip.Başta kilimli,korular,şelaleler ve diğer doğa harikaları değişik yürüme parkuru alternatifleri sunuyor.Ağva’ya geldiğinizde yapabileceğiniz şeyler bunlarla sınırlı değil.Çeşitli spor dallarından paintball’a kadar birçok aktivitede bulunabilirsiniz.Bütün bu güzellikler arasında insanın yapabileceği gerçektende çok şey var.Ayrıca Ağva’nın sırtlarında bulunan efsanelerle de dikkat çeken kaya oluşumları arasında kısa bir keşif yürüyüşü yapabilirsiniz.

Avşa Adası
DMCA.com Protection Status