Ağva Alışveriş

Ağva Alışveriş

 

Ağva’da alışveriş yaparak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.Burada bulunan el emeği göz nuru şile bezi ürünlerinden satın alarak sevdiklerinize sürpriz yapabilirsiniz.Ağva’da Cuma günleri kurulan pazarı sadece sebze meyve satan pazarlara benzetmeyin.ağva’ya özgü bir çok taze hormonsuz meyve sebze zeytin mantar gibi yiyecekleri bulabilirsiniz. Kıyafet,hediyelik eşya,takılar gibi beğeneceğiniz birçok ürünlerden satın alabilirsiniz.Ayrıca Ağva’nın taş fırınlarında yapılan ekmeklerin lezzeti Ağva’nın sınırlarını aşıyor..

Ağva’ya özgü hediyelik bişeyler almak istiyorsanız , öncelikle şile bezinden yapılmış tekstil ürünlerini tavsiye ederiz.El tezgahlarında, pamuk ipliğinden dokunan, tamamen Şile’ye özgü bir bez olan Şile bezi,  vücut terini emme özelliğinden dolayı sağlıklı bir üründür. Rahat, hafif, ucuz, ter emici, sağlıklı doğal bir giysi olma özelliğiyle geniş kullanım alanı bulunmaktadır.

Ayrıca ağvadaki tarım alanlarında yetiştirilen organik meyve ve sebzeler,  süt ve yumurtalar satan tezgahlarada uğramayı unutmayın

Avşa Adası
DMCA.com Protection Status