Ağva Dreamweaver Village

Ağva Dreamweaver Village 2011 yılında hizmete girmiş olup dünyada ilk defa Amerikan yerlileri gibi yaşayabileceğiniz bir köydür. Amerikan yerlilerinin yaşamlarının ana öğesi olan ( Tepees) çadırlarda konaklayabilir , doğanın içinde kızılderili ateşi yakabilir, sabah duşlarını denizde yapabilirsiniz…

Türkiye de ve dünyada bir ilk. İstanbul’ un en güzel ilçesi olan Şile, Akçakese Köyünde bir kızılderili köyü. İsmi gerçek bir Amerikan kızılderilisi  tarafından konulmuş olup  Dreamweaver kelimesinin Türkçe karşılığı kötü ruhların kovulması anlamına gelmektedir. Kuruluş amacı da insanların kötü düşüncelerden uzak, gerçek bir kızılderili gibi doğanın ortasında , onların üstün felsefesini benimseyerek unutamayacakları günler geçirmelerini sağlamaktır. Huzurlu  anlar yaşamak  isteyen herkesi köyümüze davet ediyoruz.

Kızılderililer 1952 yılına kadar Rezervasyon denilen toplama kamplarında yaşamaya zorlanmışlardır. Kizilderililerin halen önemli miktardaki kısmı bu bölgelerde yaşamaktadır.

1626 yılında Hollandalıların satın aldığı New York’ta günümüzde 85.000’den fazla Kızılderili yaşamaktadır.

2007 yılının Aralık ayında, en önemli Kızılderili kabilelerinden biri olan Lakota Siyuları ABD vatandaşlığından çekildiklerini ve kendi devletlerini kuracaklarını ilan etmişlerdir. Toprakları beş ayrı ABD eyaletinin sınırları içerisinde olan Lakotalar’ın bu girişiminin sonuçları henüz kesinleşmemekle birlikte, Kızılderililerin büyük soykırımdan bu yana ilk bağımsızlık girişimleri olarak tarihe geçmiştir.

İletişim

Adres: Akçakese Köyü, Ağva Şile Sahil yolu üzeri,  Şile istanbul,Turkey 3498

Tel: 0216 727 70 10   Fax: 0216 7277223

0 Yorum
YORUM YAP
Avşa Adası
Avşa Adası

Avşa adasına gelenlere öneriler

Ağva Otelleri

Avşa adasına gelenlere öneriler

Ağva

DMCA.com Protection Status